O METODZIE

Do modlitwy uwolnienia wg. modelu pięciu kluczy trzeba się solidnie przygotować. Nie jest to rodzaj modlitwy, w którym pod wpływem chwilowego natchnienia poprosimy - "pomódl się za mnie". W ten sposób można podejść do modlitwy wstawienniczej. Natomiast modlitwa uwolnienia wg. modelu pięciu kluczy trwa ok. 1,5 godziny, czasem nawet trochę dłużej i wymaga solidnego przygotowania ze strony proszącego o modlitwę. Jak zatem się przygotować?

Najłatwiej czytając książkę "Modlitwa uwolnienia cz. 1". Czytanie tej książki powinno trwać około miesiąca. Należy jej lekturę potraktować jako osobiste rekolekcje. W czasie tego miesiąca spisujemy sobie najważniejsze rzeczy z naszego życia dotyczące przebaczenia i wyrzeczenia się. Te notatki będą nam potrzebne podczas modlitwy, a zatem zabieramy je na modlitwę.

Gdy już widzimy, że zbliżamy się do końca miesiąca, należy przedzwonić lub napisać do Domu Miłosierdzia i umówić się na konkretny termin modlitwy. W zależności od miasta czas oczekiwania na modlitwę waha się od dwóch tygodni do dwóch miesięcy.

W oczekiwaniu na modlitwę niektórzy czytają sobie jeszcze książkę "Modlitwa uwolnienia cz. 2". Jest to z pewnością duża pomoc we właściwym przeżyciu modlitwy, ale druga część książki nie jest już niezbędna.

Po modlitwie, kiedy już doświadczamy wolności, warto trwać w tych treściach jeszcze przez jakiś czas. Pomocą będzie tutaj książka "Modlitwa uwolnienia cz. 3". Jest ona modlitewnym zatrzymaniem się nad owocami modlitwy. W tej książce mamy piętnaście propozycji biblijnej medytacji nad modlitwą uwolnienia. Po trzy rozważania na każdy z kluczy. Jeśli podejmiemy jedno rozważanie tygodniowo, to przez cztery kolejne miesiące będziemy pogłębiać owoce modlitwy. Bardzo zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.

Czy modlitwę o uwolnienie można powtarzać? Tak, ale już samemu. Bywa, że po jakimś dłuższym okresie (np. dwóch latach lub dłużej) w naszym życiu pojawiają się kolejne rzeczy do uwolnienia. Wówczas jest możliwość przejścia tej modlitwy powtórnie. Zawsze jednak przechodząc te trzy etapy: solidne przygotowanie modlitwy, modlitwa, biblijna refleksja nad modlitwą przez kolejne tygodnie, aby ugruntować owoce.

Książka modlitwa uwolnienia została już wydana w dwunastu językach:


Dla wspólnot prowadzimy też warsztaty z modlitwy uwolnienia. Przygotowują one do prowadzenia tej modlitwy w Waszych miastach. Dzięki takim warsztatom, czasem powtarzanym kilka razy, powstają kolejne Domy Miłosierdzia. Jeśli Wasza wspólnota byłaby zainteresowana takimi warsztatami, to więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.